Het Openbaar Ministerie wil dat de veroordeelde webcamafperser Aydin C. langer in de cel blijft zitten. De 42-jarige man uit Tilburg, die in december werd uitgeleverd aan Canada voor vervolging van de zaak Amanda Todd, moet volgens de officier nog 540 dagen in de cel blijven na zijn terugkomst in Nederland.
C. werkte volgens het OM niet mee aan een rapportage van de reclassering. De instantie zou kijken naar onder andere het recidivegevaar en hoe dat risico zo klein mogelijk gehouden kon worden. Een medewerker van de reclassering werd de deur gewezen, toen ze een bezoek bracht aan de cel van de man in Leeuwarden. De veroordeelde Nederlander, die via een videoverbinding aanwezig was tijdens de zitting over de zaak, zegt dat hij niet wist dat de medewerker namens de reclassering kwam.
De Tilburger heeft 1309 dagen celstraf te gaan, waarvan hij volgens de gebruikelijke regeling 1298 dagen buiten de deuren van de gevangenis mag doorbrengen. Maar omdat hij niet meewerkte, moet hij volgens de officier 540 dagen langer in de gevangenis blijven. Op de zitting bleek dat C. niet een doorsnee gevangene was. Hij kwam vrijwel nooit uit zijn cel, isoleerde daardoor zichzelf en leefde volgens het Canadese ritme, om zich voor te bereiden op zijn uitlevering. Ook gesprekken die de gevangenismedewerkers probeerden te voeren, mislukten. C. wilde met niemand in gesprek, zo blijkt uit opgemaakte rapportages.
De advocaten van de man zijn het niet eens met de officier van justitie. Het niet meewerken aan de rapportages is volgens de verdediging een recht van C. De redenen zijn volgens de advocaten niet voldoende om de voorlopige invrijheidstelling uit te stellen. De rechtbank doet over 14 dagen uitspraak.
Het is niet bekend wanneer de rechtszaak tegen C. in Canada start. In Nederland werkt de man aan een herziening van zijn zaak, hij werd onherroepelijk veroordeeld tot een celstraf van 10 jaar en 243 dagen.
Kenniscentrum Pesten per doelgroep
Stichting Stop Pesten Nu vertrouwt volledig op vrijwillige donaties en de inzet van vrijwilligers om haar belangrijke werk mogelijk te maken. Wij ontvangen geen subsidies, waardoor wij volledig afhankelijk zijn van de steun van mensen zoals u.
Tip van de redactie! Heb je haast? Navigeer dan snel naar:
► Scholen & Professionals Kenniscentrum Pesten in het Onderwijs
- Of navigeer direct naar de informatie per functionaris: Schooldirectie & MT / Anti-pest coördinator / Leerkracht / Mentor / Ouderraad & MR
- Leerlingen & opvoeders: Kinderen & Jongeren (Leerlingen) / Ouders & Opvoeders
► Sportverenigingen Kenniscentrum Pesten in de Sport
- Of navigeer direct naar de informatie per functionaris: Bestuurders / Coaches, Trainers & Begeleiders / (Top)Sporters & Scheidsrechters
- Jonge leden & ouders Kinderen & Jongeren (Leerlingen) / Ouders & Opvoeders
► Werkgevers Kenniscentrum Pesten op het Werk
- Of navigeer direct naar de informatie per functionaris: Directie en bestuurders / HRM / MT en Leidinggevenden / Medewerkers / Ondernemersraden / Vertrouwenspersonen
► Ouderen Kenniscentrum Pesten in Woonzorgcentra
Breng snel een bezoekje aan ...
► Kenniscentrum (Klassiek) Pesten
► Kenniscentrum Online pesten (cyberpesten)
► Kennisbank & Downloadcentrum o.a. Beleid & Factsheets / Handleidingen / Lesmaterialen / Posters / Wetenschappelijke Onderzoeken
► Ik word gepest, wat kan ik doen