“Ze zeggen weer dat ik lelijk en raar ben, dat ik stink en dat mijn voetbalpakje nep is. En daar word ik zo onzeker van mam.” Ik kan wel janken als ik dit ‘weer’ te horen krijg, mijn moederhart breekt.
Hartverscheurend was het persoonlijke bericht wat Angelique ter Haar afgelopen jaar op Facebook postte en bovenstaande alinea is er maar een fractie van. Ze vertelde uitgebreid over haar dochter Suze van 9 jaar oud, die gepest wordt. Ze postte het bericht uit onmacht. Haar tekst raakt menig ouder en wordt ook door de media opgepikt.
Kinderen worden op school veel vaker gepest dan ouders en leerkrachten weten; één op de drie kinderen vertelt er nooit over tegen hun leraar of ouders. Een actueel, groot probleem van alle dag.
Brandmanager van B.Nosy, Simone de Groot, twijfelt geen seconde na het lezen van het Facebookbericht van Angelique: “Ik wilde al langer iets doen met B.Nosy voor een mooi maatschappelijk doel. Het bericht van Angelique raakte mij, als brandmanager van B.Nosy maar ook als moeder van twee jonge kinderen. Toen ik aansluitend hoorde dat het Suze haar grote wens was om modeontwerpster te worden was het voor mij een simpele optelsom. We nodigden Angelique en Suze uit om te bespreken hoe we samen meer aandacht kunnen geven aan dit belangrijke onderwerp.”

Foto hierboven zie je Suze en Stef met de B.Yourself kleding
Super leuk en nieuw weetje vers van de pers!
Suze en Stef zijn vanaf 1 januari 2021 bij ons aangesloten als Junior Ambassadeur Stop Pesten Nu, meer informatie volgt
Collectie B.Yourself!
Snel ontstond een samenwerking waarbij “jezelf zijn” voorop moest staan. Samen met Suze heeft B.Nosy een collectie ontworpen met een duidelijke boodschap. B.Yourself! Iedereen mag namelijk zijn wie ie is, durf jezelf te zijn! Een gedeelte van de opbrengst van deze collectie gaat naar het goede doel: Stop Pesten Nu! B.Nosy zal per verkocht item 2 euro doneren.
De kleuren zwart, wit en rood staan centraal in deze collectie, Het zijn de lievelingskleuren van Suze en het rood zit in de armbandjes die zij afgelopen zomer heeft verkocht voor de stichting, “Stop Pesten Nu”.
De grote boodschap van de collectie is B.Yourself. Op een aantal items is deze tekst zichtbaar in spiegelbeeld. Een echte zelfreflectie. De verschillende kleuren die gebruikt zijn in het woord B.Yourself staan voor vrolijkheid, positiviteit en kracht. Sommige items zijn uniseks en we hebben ook volwassen maten van de T-shirts.
Een leuk extra detail: bij aankoop van een kledingstuk uit de nieuwe lijn ontvangt de consument een “stoppen-met-pesten-armbandje”, ontworpen door Suze.
Wanneer en waar verkrijgbaar?
De collectie zal vanaf februari 2021 te koop zijn bij verschillende B.Nosy verkooppunten. De verkooppunten zal B.Nosy t.z.t. vermelden op hun website, www.b-nosy.com, onder het kopje “B.Nosy Cares”. Zorg dat je er snel bij bent, want er is een gelimiteerde oplage!
Op 19 april 2021, tijdens de landelijke “stop pesten dag” zal Suze de cheque met daarop het bij elkaar gespaarde bedrag overhandigen aan de stichting: Stop Pesten Nu!
Kennis-, informatie- en expertisecentrum over Pesten & Online Pesten
Houd onze online kennis gratis en steun Stop Pesten Nu
Sinds 2013 bouwen we aan iets dat nergens anders in Nederland bestaat: één landelijke, gratis kennisbron over pesten en online pesten. Voor kleuters tot senioren, van klaslokaal tot zorginstelling. Onze website is erkend als digitaal erfgoed door de Koninklijke Bibliotheek bij UNESCO en wordt jaarlijks door 550.000+ mensen bezocht. Wij krijgen geen subsidie en geen overheidsgeld. Zonder donaties verdwijnt deze kennis niet morgen, maar wel geleidelijk: minder nieuwe artikelen, minder actuele lesmaterialen, minder bereik voor de groepen die ons het hardst nodig hebben.
Neem gerust een uitgebreider kijkje in onze online bibliotheek
- Artikelen & Nieuws
- Dag tegen Pesten
- Feiten & Cijfers
- Gratis lesmaterialen
- Kennisbank / Downloadcentrum
- Kenniscentrum Online Pesten / Cyberpesten
- Kenniscentrum Pesten
- Overzicht met organisaties voor hulp & advies
- Week tegen Pesten

